Kviečiame į fotomenininko Žilvino Kropo parodos atidarymą

2023-10-22

Spalio 26 d. 17:30 val., „Kalnapilio“ arenos VIP ložių fojė vyks Žilvino Kropo fotografijos darbų parodos atidarymas. Alternatyvios-eksperimentinės fotografijos kūrėjas, panevėžietis Žilvinas Kropas „Kalnapilio“ arenos erdvėse pristatys savo projektą „Įkūnytas išnykimas“.

„Įkūnytas išnykimas“ – tai alternatyvios fotografijos, įgyvendintos nenaudojant jokių fotoaparatų, jokios chemijos ir net fotopopieriaus, paroda. Ž. Kropas visus eksponuojamus darbus sukūrė panaudodamas magišką chlorofilo procesą. Fotomenininkas taip pat dirba su tokiomis technikomis kaip soliaografija, cianotipija, pinhole, liumenograma, chemigrama. Pasirinkdamas šias fotografavimo technikas jis drąsiai eksperimentuoja su gamtos elementais – saule, vandeniu, oru, įvairiais paviršiais, tokiais kaip medžiai, lapai, gėlės, fotopopierius ir kūrinių laikinumu.

Pasak Ž. Kropo, šįkart jo fotografavimo priemone tapo paprasčiausias miesto Molainių gatvėje rastas klevo lapas. „Lapo viduje saulės pagalba aš laikinai įkūnijau valstybių žemėlapius. Ant klevo lapo pavaizduotas žemėlapis savaime nyksta tol, kol galiausiai nei vaizdo, nei pačio klevo lapo nebelieka. Visos šios parodos esmė tame ir slypi – ant medžio lapų demonstruojami žemėlapių atvaizdai metaforiškai įprasmina pasaulio, valstybių, miestų laikinumą ir trapumą. Galiausiai, juk ir pats pasaulis pasirodo esąs tik laikina stotelė. Visuose mano parodos kūriniuose persipina laikas ir erdvė, stabilumas ir trapumas”, – atskleidžia Ž. Kropas.

Planuojama, kad paroda „Įkūnytas išlikimas“ arenoje bus eksponuojama iki pat renginių sezono pabaigos. „Džiaugiamės efektyviu bendradarbiavimu su kūrybiškumo centru „Pragiedruliai“, drauge su jų komanda mums pavyko į arenos VIP ložių erdves pritraukti profesionalųjį meną. Žymaus miesto fotomenininko Žilvino Kropo darbai labiausiai atitiko atviro kvietimo menininkams kriterijus, tad paroda papuošė arenos sienas. Taip erdvės ne tik atsinaujino, tačiau ir tapo dar patrauklesnės lankytojams. Miestiečius bei miesto svečius netrukus pakviesime dalyvauti ekskursijose po „Kalnapilio“ areną ir tuo pačiu apžiūrėti šią parodą“, – sako „Kalnapilio“ arenos komunikacijos ir rinkodaros specialistė Eglė Lapytė-Morkūnė.

Spalio 26 d. 17:30 val. parodos atidarymo renginys nemokamas, kviečiami visi besidomintys menininko kūryba bei norintys susipažinti su alternatyviosios fotografijos stiliumi. Dėl būsimų ekskursijų po „Kalnapilio“ areną ir parodos lankymo bus informuota atskirai.