„Kalnapilio“ arenoje dviratininkai iš Suomijos pagerino net 4 rekordus

2023-08-10

Du Suomijos triatlonininkai – 37 metų Minna Koistinen ir 41 metų Tatu Koistinen iš „TriathlonSuomi“ klubo viršijo po keturis savo šalies moterų ir vyrų dviračių treko rekordus: 10 km, 20 km, 50 km ir 1 val. važiavimo.

Seniausias rekordas, kurį daugiau nei 7 minutėmis viršijo M. Koistinen, buvo 50 km rekordas. Jis gyvavo nuo 1967 m.

1 val. važiavimo rekordus M. Koistinen viršijo 3889, o T. Koistinen – 546 metrais.

Rekordus fiksavo trys Lietuvos dviračių sporto teisėjai: Roberta Vainauskienė, Gabija Bartkevičiūtė ir Antanas Taučius.

„Tai pirmą kartą organizuotas dviračių treko rekordų gerinimas Panevėžyje, „Kalnapilio“ arenoje. Džiaugiamės, kad į Panevėžį atvykusiems Suomijos sportininkams „Kalnapilio“ arenos trekas buvo sėkmingas. Rekordo siekimo taisyklė buvo labai paprasta: vienas dviratininkas – viena valanda. Viskas klostėsi sklandžiai, be jokių sveikatos sutrikimų“, – teigė R. Vainauskienė.

T. Koistinen ir M. Koistinen – vyras ir žmona iš Suomijos, užsiimantys profesionaliu dviračių sportu jau ne vienerius metus. Pora įvairiose varžybose yra iškovojusi ne vieną prizinę vietą. Trečiadienį T. Koistinen Panevėžyje, „Kalnapilio“ arenoje, sumušė net keturis rekordus

Pasak profesionalaus dviratininko T. Koistinen, į Panevėžį iš Suomijos su žmona jie atvyko norėdami tinkamomis sąlygomis pagerinti rekordus.

„Domėjomės, kuri vieta būtų tinkama atlikti nustatytus rekordo siekimo normatyvus. Po ilgų diskusijų nusprendėme atvykti į  „Kalnapilio“ areną, kurioje tinkamos sąlygos įgyvendinti iškeltus tikslus. Jau kone dešimt metų dalyvauju įvairiose varžybose. Per savo, kaip sportininko karjerą, siekiau ne vieną rekordą. Džiaugiuosi, kad būtent Panevėžyje, pasiekiau ir dar keturis naujus rekordus. Pradžia buvo sunki, nes tokie normatyvai atliekami ne kiekvieną dieną, bet esu patenkintas galutiniu rezultatu“, – pasakojo T. Koistinen.

Po puikių pasirodymų „Kalnapilio“ arenoje, suomiai planuoja siekti kur kas didesnių rekordų.

„Esame motyvuoti ir pasiryžę tobulėti. Turime tikslų, dalyvaujant įvairiausiose varžybose bei siekti skirtingų rekordų. Norime paskatinti jaunus dviratininkus, kurie nenori apsiriboti vien tik paprastais pasivažinėjimais, o nori dalyvauti pasaulinėse varžybose, nesustoti ir pastoviai treniruotis“, – kalbėjo suomiai dviratininkai Tatto ir Mina.

Primename, kad „Kalnapilio“ arena vienintelė Baltijos šalyse turi olimpinio standarto dviračių treką.

 

Parengta pagal portalo www.jp.lt informaciją