„Kalnapilio“ arena ir „Pragiedruliai“: skelbiamas atviras kvietimas

2023-08-11

„Kalnapilio“ arena, bendradarbiaudama su „Pragiedrulių“ komanda, siunčia atvirą kvietimą fotomenininkams pristatyti savo kūrybą „Kalnapilio“ arenos VIP ložių erdvėje.

Menininkų darbus vertins speciali komisija, kurios sprendimu, geriausiam fotomenininkui bus suteikta išskirtinė galimybė eksponuoti savo sukurtą darbų seriją (10-20 darbų).

Fotomenininko parodos darbai bus atspausdinti ir eksponuojami visą renginių sezoną, spaudos išlaidas padengs „Kalnapilio“ arena.

Vienas iš arenos strateginių tikslų – atvirumo bendruomenei puoselėjimas ne tik kviečiant apsilankyti nemokamuose renginiuose, bet ir kuriant įvairias naujas galimybes bendradarbiaujant su kitomis miesto įstaigomis, ieškant įdomių sprendimų, apjungiančių skirtingas sritis.

„Arenos erdvėse jau nuo seniau įrengtas ir nuolat pildomas sporto muziejus, kurį lankytojai gali apžiūrėti ir sužinoti apie miesto sportininkų pasiekimus. Ši erdvė kuriama bendradarbiaujant su miesto Kraštotyros muziejumi, tad labai džiaugiamės šia draugyste. Patirtis rodo, kad bendradarbiaujant su partneriais iš skirtingų sričių galime atrasti įdomių sprendimų, tad šįkart pakvietėme naują Panevėžio kūrybiškumo centrą „Pragiedruliai“ padiskutuoti ir išsigryninome keletą krypčių. Taip gimė pirmoji šios bendrystės idėja, kuria dabar ir dalijamės“, – teigia „Kalnapilio“ arenos komunikacijos ir rinkodaros specialistė Eglė Lapytė-Morkūnė.

Atviras konkursas naudingas ne tik įstaigoms, kurios organizuoja šį konkursą, bet ir potencialiam nugalėtojui, kadangi arenos VIP ložėse lankosi įvairių įmonių vadovai, verslininkai, kurie gali susidomėti eksponuojamų darbų autoriumi.

„Kalnapilio“ arenos VIP ložių erdvėje įkurta fotomeninko ekspozicija ypatingai pagyvintų bendrą aplinką, kuri natūraliai arenoje susiformavo gan „šalta“, turinti daug betono, tamsių spalvų akcentų. Atviro kvietimo nugalėtojui siūloma galimybė savo darbus eksponuoti visą renginių sezoną, tad juos išvystų didelė dalis lankytojų. Planuojamas ir parodos atidarymo bei pristatymo renginys.

Kaip teigia kūrybiškumo centro „Pragiedruliai“ vadovas Saulius Leonavičius, drauge su „Kalnapilio“ arena paskelbtame atvirame kvietime fotomenininkams, kviečiama pateikti siūlymus darbų, tematiškai susijusių su Panevėžiu, jo istorija, objektais ir pan., eksponavimui.

„Tikiu, kad kiekvienam meno atstovui reikalinga galimybė kuo plačiau skleisti savo talentą ir juo komunikuoti tam tikras idėjas. Arenoje esančios erdvės tinkamos įvairiems meniniams sprendimams, akcentams formuoti. Kviečiame visus susidomėjusios fotografijos meno atstovus dalyvauti ir iki rugpjūčio 18 d. atsiųsti el. paštu ateik@pragiedrek.lt savo darbus per wetransfer dalijimosi platformą. Apie kitus žingsnius informuosime atskirai“, – sako S. Leonavičius.